JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 27 Nov 2008
Lai arī aktīvā vasaras orientēšanās sezona noslēgusies, ar jaunu sparu turpinās darbs pie projekta "Biedrības “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” kapacitātes stiprināšana" (2007.NVOF2.2./4-1/08) ieviešanas.


Fragments no jaunās "Vēžezera-Ratakalnu" kartes


Viena no projekta centrālajām aktivitātēm ir organizācijas nodrošināšana ar tās darbībai nepieciešamām aktuālām, mūsdienu standartiem atbilstošām orientēšanās sporta kartēm, tā paplašinot organizācijas aktivitāšu norises vietu skaitu un ģeogrāfisko izkliedi. Šī ir laika ziņā ietiplīgākā aktivitāte, kas ilgs līdz pat 2009. gada rudenim. Rezultātā - Ziemeļkurzemē tiks sagatavotas pavisam 4 pilnīgi jaunas orientēšanās sporta kartes ar kopējo platību vairāk nekā 15 kvadrātkilometri.

Novembrī pabeigts darbs pie pirmās no projekta kartēm - "Vēžezers-Ratakalni" (DA no Mordangas) vairāk nekā 3,5 kvadrātkilometru platībā. Saskaņā ar noslēgto līgumu, karti sagatavoja viens no pieredzes bagātākajiem OS karšu zīmētājiem Latvijā - Indulis Peilāns, kas OKZK izraudzīto Vēžezera-Ratakalnu kartes apvidu atzinis par gana interesantu un āķīgu visu līmeņu orientieristiem.

Projekta aktivitātes ietvaros šobrīd turpinās darbs pie nākamājām kartēm: "Sukturi-Stūrīši" un "Mordangas ezeri". Arī tās, tāpat kā Vēžezera karti zīmēs I. Peilāns, Sukturu kartes lauka darbiem un uzmērīšanai piesaistot vēl vienu OS karšu zīmēšanas korifeju - Leonīdu Malankovu. Paredzēts, ka "Sukturu-Stūrīšu" jaunā karte būs gatava 2009. gada februārī, bet "Mordangas ezeru" karte - 2009. gada pavasarī. Kamēr ar nepacietību gaidām jauno leģendārā un savdabīgā Sukturu apvidus karti, rakstiņa ievadā fragments no sagatavotās Vēžezera kartes.

Projektu “Biedrības “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” kapacitātes stiprināšana” atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros, un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.
Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Meta, Sniedze
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks