JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 30 May 2010
Kārtējais Latvijas Stafešu kausa posms atkal izrādījies veiksmīgs apņēmīgajiem OK "Ziemeļkurzeme" orientieristiem. Īpaši jau orientieristēm. Tām, kurām kopā 120 pa trim.
"A2" rīkotajās stafetēs, kas norisinājās Silciema un Aerodiuma apkārtnē, pilnīgi jaunā kartē - Gaujas senielejas un sāngravu nogāzēs, savu varēšanu atrādīt, pirms ceļa uz pasaules lielākajiem stafešu mačiem, bija devušies 18 OK "Ziemeļkurzeme" krāsās tērpti censoņi.


Vislabāk jaunajā Ziedleju kartē ar zaļo apvidu, Gaujas vecupēm, Lorupes gravu, un 5m horizontālēm, kas vietumis veidoja blīvu, teju nepārtrauktu klājumu crying, veicās OKZK S120 "sapņu komandai", kur jau tradicionāli pirmo etapu skrēja Alvita, otro- Ilze L., bet punktu visam (un visām wink) pielika Ieva O. Savas Jukolas komadas biedrenes Evas (pagaidām S120 līdzjutējās, vecuma nepilnību dēļ smile) uzmundrinātas, meitenes sasniedza vairāk nekā pārliecinošu uzvaru, atkārtojot Daugavas kausa stafetēs sasniegto rezultātu, un pierādot, ka ja ne "Monas-X" ļoti garais beigu posms, tad līdzīgs rezultāts būtu bijis arī Rīgas kausa stafetēs.
Alvita stafetes pirmā etapa skatītāju punktā ieradās kā otrā - apmēram 2 minūtes aiz OK Burkānciems pārstāves, tomēr distances pēdējā trešdaļā spēja ievērojami pielikt skriešanas ātrumā un punktu apmeklēšanas tehnikā, un etapa finiša koridorā Alvitu no tā brīža grupas līderes šķīra vairs tikai 18 sekundes.

Alvita velk! Foto: Dace Buža

Tad savā etapā devās Ilze L., kas tūdaļ aukstasinīgi pārņēma līderes godu un savu etapu veica tik pārliecinoši, ka jau tūdaļ pēc Ilzes finiša pa skatītāju zonu klīda nostāsti par 10 minūtēm, kuras Ilze "atmērījusi" tuvākajām sekotājām. Pati Ilze pēc finiša teica, ka tad kad viņa ieradusies uz stafetes nomaiņu, tā brīža grupas 2. pozīcijas skrējēja tikai pametusi sava etapa skatītāju punktu.
Ievai O. neatlika nekas cits, kā precīzi veicot distanci atnest meitenēm jau otro zeltu šī gada stafešu kausa posmos. Ieva komandas pārsvaru palielināja vēl par 4 minūtēm, ļaujot uz rezultātu tablo iezaigoties atstarpei 14:21! thumb

Ieva O. atnes zeltu! Foto: Dace Buža

Apsveicam meitenes un novēlam turēties uz viļņa gan Jukolā, gan atlikušajā Stafešu kausa posmā LČ laikā rudenī - Kurzemes pusē!
V120 grupā bija izliktas 2 komandas, un pirmajā etapā ar viltīgo un fiziski smago distanci cīņā devās Ainārs un Aldis.

Aldis startā. Foto: Dace Buža

To, ka distance ir nopietna, varēja redzēt jau skatītāju punktā, kur skrējēji bija gana izretojušies, un Ainārs nebija samanāms līderu sešiniekā. Par patiesu izrādi izvērtās etapa finišs, jo Aldis finišā spēja apsteigt Aināru, attiecīgi puiši finišēja 10. un 11. vietā. Nākamo etapu nominālajai OKZK V120 komandai teicami veica Valters, paceļot komandu uz 7. vietu, bet Aigars pēdējā etapā spēja atkarot vēl vienu pozīciju, tā noslēdzot olimpisko sešinieku.

Dramatiskais V120 finišs: 5. un 6. vieta. Foto: Dace Buža

(Sacensību centrā V120 rezultātiem kaut kas bija misējies, tāpēc precīzāks vietu izkārtojums un Guntara un andronkuļa veikums jāmeklē pēc rezultātu publiskošanas.)
Arī V21 grupā OK "Ziemeļkurzeme" uz starta līnijas bija izlikusi 2 komandas: Valdis, Mārtiņš, Andris M., un Jānis B., Gatis un Harijs. Vienai no komandām starta tiesneši bija iedalījuši 3. kārtas numuru, bet otrai 26. Kopā V21 ieskaitē piedalījās ļoti liels komandu skaits - veselas 27. Starts solīja pārsteigumus un negaidītus pavērsienus līdz pat pēdējā etapa finišam. Tā arī bija. Paklusēm jokojām, ka Valdim jātur līdzi Jānim Krūmiņam un tad, ja viņš iznāks kā 3. (atbilstoši numuram), Mārtiņš un Andris sešiniekā noturēs. wassat

Valdis meties pakaļ Anatolijam. Foto: Dace Buža

Sākumā viss gāja pēc augstākminētā plāna: Jānis Krūmiņš skatītāju punktā ieradās pirmais, Valdis viņam gluži uz papēžiem nemina, bet ienāca skatītājā apmēram 7. (reizē ar A. Laveiķi), esot priekšā daudziem "lielajiem" uzvārdiem. Tobrīd mēs vēl nezinājām, ko slēpj distances pēdējā trešdaļa... Tā sagrieza kājām gaisām ne tikai OK "Ziemeļkurzeme" V21 pozīciju, bet arī līderu izvietojumu. Valdim distances pēdējā trešdaļā bija iekrājušās vairākas kļūdas, un Mārtiņš savā etapā devās 12.pozīcijā. Kļūdoties ap 3 minūtes uz vienu zaļu bedri un neieraugot labo atslēgas "asfalta variantu", Mārtiņam izdevās pacelt komandu par 1 pozīciju pārāk neattālinoties no priekšā esošajiem. Šo situāciju prata izmantot Andris, kam, šķiet, šodien bija "īstā diena".

Andris! Nu ļoti apņēmīgs. Foto: Dace Buža

Andris plosoties 7,5 km distancē spēja pacelt komandu par 3 vietām, finiša koridorā apsteidzot Garā Ausekļa pēdējā etapa veicēju Edgaru Laķi, kā arī uzrādot fantastisku - 3. labāko laiku etapā, piekāpjoties vien Vigas Ivaram Žagaram un Kāpas Jānim Peilānam. thumb, kuru komandas šodien ieņēma attiecīgi 1. un 2. vietu. OK "Ziemeļkurzeme" 1. komanda šīsdienas stafetes noslēdza 8. vietā, sasniedzot otro labāko rezultātu kluba vēsturē Stafešu kausa mačos V21 grupā. OK "Ziemeļkurzeme" V21 2.komanda ierindojās 17.vietā, norādot organizatoriem, ka 26. numurs bijis mazliet par zemu. smile

OKZK V21-2, Gatis distancē. Foto: Dace Buža

Šodienas karte ar Gata ceļu
OK "Ziemeļkurzeme" S21 komanda - Ance, Anna un Ilze R. šīsdienas stafetes izmantoja, lai izietu kārtīgu garo treniņu pirms Jukolas, kā arī, lai Ance iemēģinātu soli gatavojoties Venlas masu startam. Šoreiz bez minūtēs un punktos salīdzināmiem rezultātiem, tomēr mežā gūtais neatsverams, un kā pēc finiša teica Anna - ja vajag pavadoni pa Lorupes gravu - lūdzu, viņai tagad zināms tur viss.
Paldies visiem par izturību, kopābūšanu un centību!
Pilnie rezultāti būs jāmeklē A2 lapā
Daces Bužas bildes

Tagad gatavojamies koptreniņam - piedāvātais laiks - kāds darbdienas vakars nedēļā no 7. jūnija. Iespējams, varam vienoties ar pārdaugavas magnētu, ka punktus patur mežā ilgāk, un izmantojam trešdienas vakaru? (RSP taisa savu treniņu 12. jūnijā, Mežaparkā).
aivars @ 30 May 2010 09:03 pm
Paldies, Mārtiņ, par emocijām, kuras materiālizējušās pat ātrāk par oficiālajiem rezultātiem. thumb thumb thumb
gatis @ 30 May 2010 11:42 pm
Izskatās, ka Andris izvēlējās pareizo finiša emitu, kurā atzīmēties - Auseklis uzvarēts par 4 sekundēm tongue
Mārtiņš @ 30 May 2010 11:57 pm
Tas arī piederās pie "īstās dienas". Tagad gan Andrim rādās 4. laiks, bet es tam pirmajam (?) negribētu ticēt. Un Valters bijis 2. savējā, Aigars 3. - malači!
Ieva O. @ 31 May 2010 11:48 am
Ja prātīgi paskatamies S120 grupas rezultātus, tad skaidri redzams, ka Ilze pēc sava etapa veikšanas jau bija nodrošinājusi vairāk kā 15 minūšu pārsvaru, ko man pat līdz beigām neizdevās noturēt. Šai sakarā kārtējo reizi rosinu visas ieinteresētās personas pārdomāt Venlas stafetes posmu izkārtojumu. Ilzei pilnīgi noteikti būtu jāveic pēdējais etaps. Un tam ir pat vairāki objektīvi iemesli: 1. Ilzes kolosālā spēja mobilizēties atbildīgos sacensību mirkļos; 2. vakar pierādītā, pārliecinošā fiziskā sagatavotība; 3. ievērojamā pieredze Skandināvijas apvidu kartēs, kas šai gadījumā noteikti būs izšķirošs faktors. Iznāca visai gari, bet ceru, ka treneru korpuss un manas komandas dāmas (Ilze!!!) tomēr novērtēs situāciju un kopējiem spēkiem tiks pieņemts pareizais gala lēmums.
gatis @ 31 May 2010 12:08 pm
Nu ko tad Ieva te raustās - viss jau zvaigznēs ierakstīts laughing
Ieva O. @ 31 May 2010 12:18 pm
Zvaigznes būs jums, mums vēl, cerams, būs saule pie debesīm, tapēc ir visas iespējas tomēr paļauties uz veselo saprātu. wink
IlzeL Ievai @ 31 May 2010 12:42 pm
Beidz! Vakardienas rezultāts bija nevis mana veiksme, bet gan konkurentes kļūdas. Un vēl - vakar skrēju uz finišu un man kāds uzsauca, lai skrienu ātrāk. Tajā brīdī atcerējois pagājušā gada Jukolu un sapratu, ka man neieslēdzas tāds turbo, kādu varējām pagājušajā gadā novērot Tavā izpildījumā wink
Vītoliš @ 31 May 2010 01:29 pm
Tās izrunāšanās beigsies ar to, ka mēs tulīt uzrīkosim kontrolsacensības stadionā. tongue

<< Vecāki ( 1 2 ) Jaunāki >>

Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Margrieta, Margarita, Imants dz.d
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks