JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 04 Oct 2010
Jau šīs nedēļas nogalē Latvijas orientieristu saime noslēgs 2010.gada sezonas sacensību cīņas Latvijas Sprinta kausa un Latvijas kausa ieskaitēs. Sprinta sacensības Kandavā (9.10.) un garās distances cīņas Kamparkalnā (10.10.), ļaus orientieristiem ar skaistiem un pietiekami sarežģītiem apvidiem noslēgt sezonas sacensību virkni, kā arī dos vēl pēdējo iespēju cīņai par Latvijas Sprinta kausa un Latvijas kausa godalgoto vietu un nākamo pozīciju sadalījumu.


Sezonas laikā līdz šim aizvadīti 4 sprinta posmi dažādos un savdabīgos apvidos: Rīgas centrā, Zoodārzā, Saldus Kalnsētu parkā un Alūksnes ielās. Nu kārta vienai no skaistākajām Latvijas mazpilsētām – Kandavai, kur līdzās zelta rudens izgreznotajām dabas ainavām, OK „Ziemeļkurzeme” rūpēsies, lai dalībnieki un līdzjutēji izbaudītu aizraujošas ātrās un tehniskās disciplīnas cīņas pagalmu labirintos un ieliņu līkumos.Pateicoties Kandavas novada domes atbalstam 2010.gada vasarā tapusi pilnīgi jauna sprinta karte līdz šim neskrietā apvidū, kur vienkopus sastopams gan kultūrvēsturiskais mantojums - viduslaiku pilsdrupas un pilskalns, vecpilsētas apbūves komplekss ar tam raksturīgo plānojumu, gan dažādu pēdējā gadsimta laikā tapušu un atjaunotu ēku un objektu kopums.Tas viss komplektā ar izteikto Abavas senielejas krasta nogāzes reljefu, pilsētvides elementiem un piņķerīgajām distancēm, dod pamatu cerēt, ka sprinta dalībnieki gūs baudu no fiziskās piepūles un zibenīgas domāšanas un ceļu variantu izvēles sintēzes.Distanču plānotājs un kartes autors – Aigars Vārna, kura plānotās distances savulaik atzinīgi novērtēja vairāki „Kāpas 2009” sprinta sacensību Talsos elites grupas dalībnieki. Distanču dienesta pārstāvji komentējot apvidu saka: „..visdažādākais apvidus, pat viens purvs. Nu, priežu sils gan šoriez Kandavā nebūs”
Sprinta sacensību starts 13.00, reģistrācija no 11.30, marķējums uz sacensību centru vedīs no Rīgas-Kuldīgas šosejas (no krustojuma Kandavas centrā pie „Elvi”). Lai saudzētu Kandavas iekoptos zālienus, dalībniekiem aizliegts startēt apavos ar metāla radzēm.
Kandavas sprintā OK „Ziemeļkurzeme” rūpējusies par iespējami draudzīgām dalības maksām – pieaugušajiem starts 2,50 LVL, jauniešiem un senioriem – 1,50 LVL, bet S,V 8,10 grupu dalībniekus aicinām startēt bez maksas. Pateicoties sacensību atbalstītājiem – S21E un V21E grupas uzvarētāji saņems šajā sezonā vēl nebijušu naudas balvu: 50 Ls.
Sportistu līdzjutējus aicinām iepazīt Kandavu veicot Tautas klases distanci.
Sprinta nolikums un papildus informācija: http://www.okzk.lv/index.php?sprints
Pieteikšanās: http://www.okzk.lv/sprints/pieteikumi/pieteikt.php
Foto no sacensību apvidus: http://ej.uz/5b3

Pēc sprinta kaislībām Kandavā, orientēšanās draugus aicinām baudīt gleznainās Kurzemes zelta rudens ainavas, lai jau svētdien mērotos spēkiem „Talsu pauguraines kausa” garās distances mačā savdabīgajā „Ziemeļkurzemes stila” apvidū pie Kamparkalna, Talsu pievārtē. Sacensību centram izraudzīts Kamparkalna slēpošanas kalns, kura apkaimē izbaudāms iespaidīgs reljefa saposmojums, biezs un zaļš pamežs, kas vietām mijas ar parkveida meža nogabaliem, pārpurvotas mazas starppauguru ieplakas, kas īpaši daiļas izskatās rudens krāsaino lapu piebirušas. Cilvēks un daba te izveidojuši skaistu un orientēšanās izaicinājumiem pārpilnu apvidu. Garā distance ar stāviem kāpumiem un straujiem noskrējieniem, grūti caurejamiem apgabaliem, viltīgām liektām reljefa formām, kritušiem un atmirušiem kokiem, cieši stādītām egļu audzēm, avenājiem un papardēm līdz padusēm, ievu pinumiem un bagātīgiem lazdu ceriem, būs grūts, bet finiša gandarījumu nesošs orientēšanās pārbaudījums. Orientēšanos Kamparkalna apkārtnē interesantāku dara arī salīdzinoši ar citiem Latvijas apvidiem neizteiktais kvartālstigu tīkls. Talsu puses orientieristi arī mēļo, ka tieši Kamparkalnā dzīvo viens no „vadātājiem”, un vairāki pat distancē sajutuši viņa netiešos pieskārienus.Pēc finiša dalībniekus un līdzjutējus veldzēs ainaviskie skati, kas uz iekoptajiem Ziemeļkurzemes augstienes pauguriem paveras no sacensību centra un reģistrācijas telts apkaimes.
Sacensību apvidus orientēšanās sacensībām izmantots jau pagājušajā gadsimtā. Ne tik senā pagātnē - 2006.g. aprīlī te notika starptautiskās Kurzemes pavasara sacensības. Tomēr, domājams, ka šo sacensību dalībnieki svētdien nevarēs baudīt būtiskas priekšrocības, jo pēdējo 4 gadu laikā apvidus gan mežizstrādes un izcirtumu aizaugšanas rezultātā, gan vējgāžu, cilvēka un bebru darbības rezultātā mainījies, turklāt 2010.g. vasarā veikta būtiska kartes koriģēšana un papildināšana, atbilstoši aktuālajai situācijai dabā.Kartes koriģēšanu un distanču plānošanu veicis Indulis Peilāns. Garākās distances sagaida elites vīrus - 13,1 km, kamēr elites dāmas uzvarētāju noskaidros 8,3 km garā distancē.LK 15.posma Kamparkalnā nolikums un papildus informācija: http://www.okzk.lv/index.php?pauguraine
Pieteikšanās: http://www.okzk.lv/pauguraine/pieteikumi/pieteikt.php
Foto no sacensību apvidus: http://ej.uz/ro3
Daudziem vēl labā atmiņā pagājušā gada Latvijas kausa noslēguma posms – Talsu pauguraines kauss Sukturos, kur elites distanci vīriem visātrāk pieveica Ģirts Liniņš, bet dāmām ātrākā bija Baiba Ozola.
Draudzīgais OK „Ziemeļkurzeme” pulks aicina Tevi pavadīt nedēļas nogali Ziemeļkurzemē, izbaudot gan kārtīgu orientēšanos, gan sirdi veldzējošas rudens ainavas.

Pieteikšanās sacensībām līdz trešdienas 6.oktobra vēlam vakaram.
Ilze @ 05 Oct 2010 11:41 am
Man jautājums par plānoto izlozi. Vai ir iespējams, ka S8 grupas dalībniece varētu doties distancē kopā ar kādu iepriekš S12 vai S65 distanci veikušu dalībnieci? Vai šīm grupām starta laiki pārāk pārklāsies?
andronkuls @ 05 Oct 2010 04:35 pm
Teorētiski ir iespējams, varbūt drošības pēc atsūti uz aleja@sveiks.lv kuriem cilvēkiem mums pievērst uzmanību izlozē.
Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Meta, Sniedze
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks