JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 14 Mar 2009
Tuvojoties jaunajai vasaras orientēšanās sezonai, ar prieku varam paziņot, ka esam kļuvuši par vēl vienu jaunu orientēšanās karti bagātāki.


Fragments no jaunās "Sukturu-Stūrīšu" kartes Z daļas


Jau februāra sākumā tika pabeigts darbs pie otrās projekta "Biedrības “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” kapacitātes stiprināšana" (2007.NVOF2.2./4-1/08) ietvaros paredzētās kartes - Sukturi-Stūrīši.

Viena no projekta centrālajām aktivitātēm ir organizācijas nodrošināšana ar tās darbībai nepieciešamām aktuālām, mūsdienu standartiem atbilstošām orientēšanās sporta kartēm, tā paplašinot organizācijas aktivitāšu norises vietu skaitu un ģeogrāfisko izkliedi. Šī ir laika un resursu ziņā ietiplīgākā aktivitāte, kas ilgs līdz pat 2009. gada rudenim. Rezultātā - Ziemeļkurzemē tiks sagatavotas 4 pilnīgi jaunas orientēšanās sporta kartes ar kopējo platību vairāk nekā 15 kvadrātkilometri.

2008. g. novembrī tika pabeigts darbs pie pirmās kartes - "Vēžezers-Ratakalni" (DA no Mordangas) vairāk nekā 3,5 kvadrātkilometru platībā, bet rudens-ziemas periodā tapusi jauna karte ~ 4 kv. km platībā leģendārajā un ārkārtīgi interesantajā Talsu pauguraines Sukturu, Stūrīšu, Krovalka apkārtnē. Karti zīmējis I. Peilāns, Sukturu kartes lauka darbiem un uzmērīšanai piesaistot vēl vienu OS karšu zīmēšanas korifeju - Leonīdu Malankovu, bet datorā karti izzīmējis Sergejs Meļihovs.

Tieši šajā jaunajā kartē 2009. gada 11. oktobrī notiks tradicionālās OKZK organizētās "Talsu pauguraines kausa" sacensības, kas šogad būs arī Latvijas Kausa noslēdzošais posms.

Vēsturiskai atsaucei: zemāk redzams jaunās kartes fragments blakus 1981. g. Jāņa Oša zīmētās Sukturu kartes fragmentam.


Fragmenti no 1981. g. un 2009. g. kartēm Sukturu apkārtnē

Nākamā no jaunajām projekta ietvaros zīmējamām kartēm - "Mordangas ezeri" taps šajā pavasarī, un jau jūlijā sākumā šo karti izmēģinās "Kāpas" daudzdienu orientēšanās sacensību dalībnieki.

Projektu “Biedrības “Orientēšanās klubs “Ziemeļkurzeme”” kapacitātes stiprināšana” atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta ietvaros, un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.
Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Meta, Sniedze
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks