JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 06 Jul 2010
2010. gada "Kāpa" ilgi paliks atmiņā gan ar daudzveidīgajām un tehniskajām distancēm, gan lielisko festivāla atmosfēru un lielo dalībnieku skaitu, perfektajiem laikapstākļiem un kolosālajām Alūksnes un pievārtes ainavām.


Īsti svētki 3 dienu garumā, kur liels un mazs guva baudu gan no cīņas ar nātrēm un avenājiem, gan bagātīgās kultūras programmas un socializēšanās iespējām. Tālo ceļu uz Alūksni mērojušie OK "Ziemeļkurzeme" pārstāvji vaiga sviedros cīnījās gan zaļajās distancēs, gan arī ļāvās svētku virpulim un sprinta vilinājumam. Rezultātā - tikām pie tikpat liela pjedestālu skaita pamatsacensībās kā pērn, kā arī likām OKZK karogam plīvot sprinta apbalvošanas ceremonijā.

Jau ierodoties sacensību centrālajā vietā - Alūksnē, bija skaidrs, ka alūksnieši "Kāpu" trešo reizi pie sevis uzņemot, to ļoti gaidījuši un rūpējušies, lai ikviens sacensību dalībnieks justos gaidīts un gandarīts. Pilsēta svētku rotā, uzlabota infrastruktūra, sakoptā Pilssala, visur smaidi un norādes, lieliski laikapstākļi un patiesa iedzīvotāju sirsnība - tas viss sarūpēts laicīgi gatavojoties Baltijas lielākā O-desanta uzņemšanai.

Trīsdienu pēdējais KP. Foto: Dace Buža

Un uzņemt bija ko - ceļu šurp, līdz ar orientēšanās gardēžiem somiem, zviedriem, norvēģiem, šveiciešiem un citu Eiropas valstu pārstāvjiem, bija mērojuši arī seniori-viesi no Austrālijas, kam pirmās dienas mežs izrādījās "briesmīgākais, kādu tie redzējuši" savā nebūt ne īsajā O-pieredzē.

Pilsēta ar Vilni
Neapšaubāmi, redzamākais Alūksnes novada orientēšanās pasākumu zīmols ir Vilnis - cilvēks orķestris, kas pats gan zīmē kartes, gan organizē mačus, gan komentē notikumus distancē vismaz trīs valodās, gan paspēj veikt virkni organizatorisku "pieskārienu", lai orientēšanās mači Alūksnes pusē paliktu dalībnieku atmiņā ar pozitīvām emocijām kodēti. Arī šīgada "Kāpas" atklāšanas ceremonijā jutām Viļņa un viņa komandas lielo ieguldījumu, jo ragu mūzikas pavadībā uz skatuves kāpa gan dejotāji un karognesēji, gan novada domes, OK "Kāpa" un LOF vadība, gan vietējie jaunie talanti un visa noslēgumā orientēties kārajiem tika arī iespaidīgs Latvijas labākās defilē programmas priekšnesums.
Vērojot karogu iesoļošanas priekšnesumu, pārņēma doma, ka gadījumā, ja Latvija reiz rīkos olimpiskās spēles, tām jānotiek Alūksnē.

Mežā
Mežā viss bija savās vietās. Ar KP apmeklēšanu veicās kā nu kuram.
Pirmās dienas distances izrādījās cietāks rieksts nekā vairums dalībnieku bija gaidījuši. Komentāros pēc finiša nācās dzirdēt secinājumus "neko nesapratu", "gāju, gāju kamēr atmetos purvā" un tamlīdzīgas profesionālās leksikas pērles. Arī distancē bija vērojami cilvēki ar Gata patentēto nutadeskautkuriešu izteiksmi sejā. Īpaši āķīgs izrādijās viens no "zaļajiem stūrīšiem" ar detālu reljefu un nelieliem "dzeltenumiem", kur vairums dalībnieku draudzīgi un neatlaidīgi viesojās kaimiņu konrolpunktu vietās. OKZK cīnījās ar mainīgām sekmēm, dažiem šajā dienā zuda cerības uz augstajām vietām kopvērtējumā, jo zaudēts tika pārāk daudz. Pirmās dienas distancēs no OKZK toni uzdeva Ilze L. finišējot pirmā savā grupā (W40L).


Ilze uz pjedestāla pirmajā dienā. Foto: andronkuls

Vadims - 3.v. stipro veterānu M70 grupā; Vaira - 4.v. (W60); Valters un andronkuls, draudzīgi drūzmējoties 8. un 9. vietā M40S grupā - vien 6 minūtes aiz līdera un Ieva O. (W40L) finišējot 9. vietā, 6 minūtes aiz Ilzes.


Pag, pag, tiešām 100.? - Ieva O. vēlreiz pārliecinās par KP numuru puiša leģendu lapiņā. Foto: Dace Buža

Labi klājās arī Sandai Lapiņai, kas vecāku pavadībā finišēja 5.v. W8* grupā. Pārējiem nācās cerīgi skatīties otrās un trešās dienas distanču virzienā, mēģinot kompensēt pirmās dienas kļūdas vai arī apņēmīgi tuvoties tuvākajiem konkurentiem.


OKZK jaunatne trijatā tuvojas LV labākajiem. Foto: Dace Buža

Otrā diena šķita vieglāk skrienama, tomēr daudzās taciņas starta un finiša rajonā bijušās PSRS armijas bāzes teritorijā, kā arī nespēja uzreiz pārslēgties uz "zaļajiem" apvidiem, atkal nesolīja vieglas uzvaras ne OKZK pārstāvjiem, ne citu klubu orientieristiem. Tehniskajās un ātrajās distancēs pat neliela kļūda bija izšķiroša, lai konkurenti kļūtu neaizsniedzami. Ilze L. finišēja 2., saglabājot trauslu vadību W40L kopvērtējumā, Vaira - 3., bet ievērojami savas pozīcijas uzlaboja Aigars uzrādot dienas 2. labāko rezultātu M40L un Arturs Brokans, kas finišēja 3. M16L**. Pakāpties izdevās arī Mārtiņam Kilupam (M8*), Valdim (M21L) un Aināram (M40L), kas finišēja attiecīgi 10., 14. un 16.v.


Jaunie uznāk ar pārliecinošu smaidu sejā. Mārtiņš Kilups distancē. Foto: Dace Buža

Diemžēl vairākiem OKZK pārstāvjiem nācās samierināties ar DQ finiša protokolā, līdz ar to izstāties arī no cīņas par vietu 3 dienu kopvērtējumā. Īpaši ļauni kāmis izrīkojās ar andronkuli, pavēlot izlaist punktu lielceļa malā. angry

Izrāde pilsētā
Tradicionālais "Kāpas" sprints notika Alūksnes pilsētas daļā, kas vēl ne reizi nebija izmantota šai nodarbei. Bija ceļu izvēles varianti, bija skatītāji, īpaši skaļi uzmundrinājumi atskanēja kad K punktu pameta vai pie skatītāju KP tuvojās OKZK krāsās tērptie sprinta meistari. Sajūsmu dalībniekos starta zonā izraisīja Jānis Kūms, kurš bija viens no distanču dienesta darbiniekiem un īsi pirms starta pastaigājās ar lielu plastmasas spaini rokā, vienlaikus runādams pa mobilo telefonu. Asprātīgie E grupas skrējēji minēja, ka: 1) Jānis nezina kur atrodas un kur jāizliek KP un tagad lūdz "zāles palīdzību"; 2) distancē būs nevis "burkas", bet krietni "spaiņi" un 3) KP vietā būs izlikti melni plastmasas spaiņi.
Sprintā arī šoreiz viss notika ātri: veiksmes un pareizās ceļu izvēles mijās ar kļūdām, apmulsumu malkas šķūnīšu ielenkumā un finiša spurtu. Rezultātu tablo vēstīja, ka OKZK uzvara W40 grupā - Ilzei L., bet 4. vieta cīņā ar vecākajām sāncensēm W12 grupā - "leģionārei" Laurai Elīzai.

Sprinta rezultāti

Trešā diena
Trešās dienas distances bija vēl zaļākas nekā pirmajā dienā. Liela loma garākajās distancēs bija variantu izvēlēm un precīzai piesaistei punkta rajonā. Distanču veidotāji "izdzenājot" dalībniekus pa Alūksnes pauguraines "zaļumiem", biatlona trases līkločiem, iepazīstināja ar mazajiem, viltīgajiem starppauguru ieplaku purviņiem, līdz ļāva izskrieties gar Alūksnes ezera krastu un pārbaudīja atlikušo modrību Fītinghofu veidotajā parkā. Skaists noslēgums pie uzplaukuša siena zārda, un 100m sprintiņš uz derībām finišā.
Ja "Kāpa" būtu olimpiskās spēles, tad Jānim Lazdānam nekas neatliktu, kā pateikties Alūksnes puses ļaudīm un dabai apliecinot, ka šīs jau atkal bijusas "visu laiku labāk organizētās spēles vēsturē".

Sausais atlikums
"Kāpā" OK "Ziemeļkurzeme" cīnījās godam, parādot, ka spēks, kāmis (reizēm drusku nodevīgs) un korvalols ir ar mums. Etiķis drusku iztvaikoja karstā laika iespaidā, tomēr katram izdevās cīņa ar sevi un distančnieku viltībām. Mums izdevās arī pacīnīties ar konkurentiem un demonstrēt kluba garu un līdzjušanas prieku, kā arī iegūt vezumu jaunas pieredzes un atrādīt smukos tērpus plašajai publikai. OKZK karogs plīvoja gan uz pamatsacensību, gan sprinta pjedestāla, meitenes un puiki, veterāni un jaunatne rādīja ko spēj. Guvām prieku un iedvesmu jauniem startiem, apņēmību skriet vēl ātrāk un (ap)meklēt sekmīgāk. smile
Trīs dienu kopvērtējumā OKZK pārstāvjiem 2 pjedestāli:
Ilzei L. - 3.vieta W40L grupā (pietrūka 50 sekundes trīs dienu summā!) un
Vadimam - 3.vieta M70 grupā.
Apsveicam!


Ilze atkal uz pjedestāla - šoreiz kopvērtējumā. Foto: andronkuls

Vēl desmitniekā savās grupās iekļuva:
5.v. Černiševa Vaira W60
5.v. Lapiņa Sanda ** W8x
9.v. Ozoliņa Ieva W40L
10.v. Vārna Aigars M40L
Joprojām apsveicam!

Pilnie "Kāpa 2010" trīsdienu kopvērtējuma rezultāti
OK "Ziemeļkurzeme" pārstāvju sniegums

Caur skaitļu prizmu
Nedaudz kopvērtējuma statistikas par OKZK pārstāvju sniegumu dažādos griezumos: (top10):
TOP10-Laika koeficients
(dalībnieka laiks pret grupas uzvarētāja laiku)

--------
Lapiņa Ilze 0.994
Černiševa Vaira 0.849
Ozoliņa Ieva 0.847
Freidenfelds Valters 0.842
Vimba Mārtiņš 0.816
Vārna Aigars 0.808
Černiševs Vadims 0.787
Žarovs Dmitrijs 0.764
Haberkorne-Vimba Eva 0.746
Leja Ojārs 0.722

TOP10- Vietas koeficients
(dalībnieka vieta pret grupas dalībnieku skaitu)

--------
5/49 Lapiņa Sanda** W8x 0.898
3/19 Lapiņa Ilze W40L 0.842
3/13 Černiševs Vadims M70 0.769
15/59 Kilups Mārtiņš** M8x 0.746
14/53 Vimba Mārtiņš M21L 0.736
10/36 Vārna Aigars M40L 0.722
5/16 Černiševa Vaira W60 0.688
11/32 Freidenfelds Valters M40S 0.656
34/83 Skripačevs Dmitrijs M21S 0.590
9/19 Ozoliņa Ieva W40L 0.526

TOP10-Līdera absolūtais tuvums
(dalībnieka atpalicība no grupas līdera 3 dienu summā)

--------
Lapiņa Ilze 0:00:49
Lapiņa Sanda** 0:16:57
Kilups Mārtiņš** 0:18:03
Freidenfelds Valters 0:20:47
Černiševa Vaira 0:22:56
Ozoliņa Ieva 0:24:11
Vimba Elizabete 0:26:43
Meiers Mārcis 0:30:47
Černiševs Vadims 0:30:53
Žarovs Dmitrijs 0:31:44

** - ar vecākiem

TOP10-Ātrums
(dalībnieka vidējais ātrums (min/km) sekmīgi veikto distanču summā)

--------
Vimba Mārtiņš 08:16
Freidenfelds Valters 09:04
Vārna Aigars 09:12
Leja Andris 09:30 (1. un 3. diena)
Karulis Valdis 09:36
Lapiņa Ilze 09:40
Žarovs Dmitrijs 10:41
Leja Ojārs 10:45
Skrubis Ainārs 10:47
Meiers Harijs 10:55
--------

andronkuļa smukās bildes
OK "Alūksne"bildes
Daces Bužas bildes

Kas tālāk?
Turam tempu! Jo jau drīz pēc vasaras daudzdienām un pauzes Latvijas kausā, sekos nākamais festivāla tipa pasākums - Klubu stafetes.

Tiekamies "Kāpā 2011" Smiltenē!
P.S. Tur netālu ir Branti crying
Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Rozālija, Roze
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks