JAUNUMI

Rakstīja Mārtiņš 11 Oct 2010
OK "Ziemeļkurzeme" rīkotais Latvijas Kausa noslēdzošais posms - sacensības garajā distancē, to dalībniekiem izvērtās par izaicinājumiem pilnu pēcpusdienu Talsu pievārtē - Kamparkalnā.

Sacensībām pieteikti bija vairāk nekā 300 dalībnieki, tomēr uz startu rudenīgajā dienā, asā vēja pavadīti izgāja 295 dalībnieki, kas sacentās 36 dažādās vecumu un meistarības grupās. Sacensības notika apvidū, kur 2006.g. norisinājās "Kurzemes pavasara" mači. 2010.g. vasarā (I. Peilāns) tika veikta iepriekšējās kartes (V. Veļķeris un J.Smalinskas) koriģēšana un uzlabošana, kā arī pēdējo gadu laikā notikušo izmaiņu atspoguļošana.
Sacensību centrs iekārtots labi pārskatāmajā Kamparkalna atpūtas bāzē - slēpošanas kalna pakājē. Saposmotais apvidus un iekoptā sacensību centra teritorija ļāva starta un finiša zonu izvietot maksimāli tuvu autostāvvietai un citām servisa iespējām, tā nodrošinot dalībniekiem labu pārskatāmību un mierīgu sagatavošanos startiem. Savdabīgo ainavu papildināja "K" punkta stiprinājums kalnu slēpošanas pacēlāja rokturī. Plašais distanču plānojums (I. Peilāns) piedāvāja skatītājiem un līdzjutējiem aizraujošu izrādi, vērojot, kā labi pārskatāmajā starta zonā, dalībnieki izvēlas atšķirīgus ceļu variantus un taktikas jau ceļā uz pirmo kontrolpunktu - gan veicot stāvu kāpienu slēpošanas kalnā, gan mērojot garu, bet drošu apkārtceļu pa Kamparkalna pakājes laukiem.

Jau pirms starta, sacensību dalībnieku uzmanība tika vērsta uz Kamparkalna apvidus īpatnībām, stipro un biezo izcirtumu aizzēlumu, biezo pamežu, daudzajiem kritušajiem kokiem un grūto caurejamību. Arī šo apvidu kartējušais Vilnis Veļķeris pirmsstarta intervijā novēlēja dalībniekiem cīņas sparu un izturību, nesolot vieglu pastaigu, bet gan paredzēja kārtīgu, fiziskas piepūles, sarežģītas orientēšanās un ceļu izvēles pilnu distanci.

Pirmie finišā nonāca S un V 8, 10 grupu dalībnieki, kas sekojot marķējumam, kā arī izmantojot pirmās patstāvīgās orientēšanās prasmes, ar 0,9 km garo distanci un kāpumu slēpošanas kalnā, bija tikuši galā 11-20 minūtēs. Piesarkuši un laimīgi viņi atzina, ka distancē slaveno Kamparkalna vadātāju neesot satikuši un pārsvarā viss bijis labi atrodams un saprotams.

Grūtāk gāja dalībniekiem no vecākajām grupām, kur gan puiši un meitenes, gan pieredzējuši vīri un sievas, nāca ārā no meža galvas grozīdami un sūdzēdamies par "vadātāja" pieskārieniem, kā arī galvas un kāju darbību nesavietojamību un distances "zaļumu" pārpilnību.

Elites grupās par uzvarētājiem kļuva: sievietēm - Laura Vīķe, kam sekoja Baiba Ozola un Iveta Brūvere, kamēr vīru cīņās garās distances meistarību apliecināja Kalvis Mihailovs, apsteidzot Artūru Pauliņu un Daniilu Ozoliņu.

Intervijā pēc finiša sieviešu elites grupas uzvarētāja Laura Vīķe (Kāpa OK) atzina, ka apvidus bijis zaļš un fiziski smags - pauguros augšā un lejā. Savukārt, vīru elites uzvarētājs Kalvis Mihailovs (Auseklis) pastāstīja, ka grūtajā 13,1 km distancē pēdējie trīs kilometri bijusi pamatīga cīņa pašam ar sevi, tomēr izdevies nepieļaut lielas kļūdas. Kalvis distancē pavadīja 1:42:57, bet Laura 8,3km S21E distanci pieveica 1:28:44.

Jau drīz pēc elites grupu dalībnieku finiša, sacensību centrā bija iespējams iepazīties ar elites grupu uzvarētāju pašrocīgi uzzīmētiem distancē veiktajiem ceļiem un ceļu variantu izvēlēm.


S21E distance ar uzvarētājas Lauras Vīķes veikto ceļu
L.Vīķes karte lielākā izmērā


V21E distance ar uzvarētāja Kalvja Mihailova veikto ceļu
K.Mihailova karte lielākā izmērā

V21E dalībnieka J.Ansaberga karte


Sacensību noslēgumā godalgoto vietu ieguvēji saņēma OK "Ziemeļkurzeme" oriģinālās balvas, kas atbilstoši rudens ražas laikam, pārsvarā nākušas no Ziemeļkurzemes zemnieku, dravenieku un dārzkopju apsaimniekotajām platībām. OK "Ziemeļkurzeme" pateicas saviem atbalstītājiem: Triatel, z/s "Kļavnieki", z/s "Palejas", z/s "Lanstrupi", SIA "Ieroči", z/s "Dārziņi", Kamparkalna atpūtas bāze un "Dziļleju" saimniekiem, kā arī Latvijas Orientēšanās federācijas sponsoriem un atbalstītājiem. Latvijas Kausa maču izskaņu pozitīvā gaisotnē noslēdza improvizētā loterija, kurā veiksminieki saņēma spēli par Ziemekurzemi un Triatel mobilā interneta modemu ar visu pieslēgumu.

OK "Ziemeļkurzeme" pateicas dalībniekiem par startiem un aicina arī nākamgad apmeklēt Talsu pauguraines kausa 2011 sacensības.
Vārds:
E-mails vai mājaslapa: (nav obligāts)

Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying thumb 

Ierakstiet šo kodu:
Security| Aizmirst mani


nākamās sacensības

sacensību kalendārs
aktuāli
poligons
šodien pērk torti
Meta, Sniedze
statistika
atbalstītāji
TNF
LVM
Talsu rajona padome
Dundaga
Ieroci
Vizbulites
Ventspils
Piedzivojumu Parks